ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA - 25.11.2016r.

„Miś na smutki i radości; miś, gdy coś cię bardzo złości...”

Miś na smutki i radości,
Miś, gdy coś cię bardzo złości,
Miś, gdy czasem jest Ci źle,
Miś, gdy gorzej czujesz się.
Miś dla małych i dla dużych,
Miś w przedszkolu i w podróży,
Miś, co leży pod poduszką,
Miś, co ma klapnięte uszko,
Miś Puchatek, Miś Uszatek,
Miś z futerka, z pluszu, z łatek…
Dziś dzień PLUSZOWEGO MISIA,
więc go mocno utul dzisiaj!

25 listopada nasze przedszkolaki po raz kolejny uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim ulubionym pluszowym misiem. Były więc misie – małe, duże, a nawet ogromne, kremowe, białe, czarne, szare i brązowe. Jednym słowem – przeróżne.  Ale wszystkie milusie, mięciutkie, do kochania i do przytulania.

Dzieci poznały historię tego święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, wzięły udział w quizie tematycznym, poznały różne bajki o misiach, a także brały udział w zabawach ruchowych i plastycznych. Dużo radości sprawiły im „misiowe tańce" ze swoim pluszakiem.

Wszyscy wiedzą, że największym misiowym przysmakiem jest słodki miodek. Nic więc dziwnego, że nie zabrakło tego przysmaku, były też pachnące pierniki i inne pyszności.

Ten dzień upłynął bardzo miło i przyjemnie.

W gr. IV i V zajęcia prowadziły studentki z Katedry Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej Uniwersytetu Rzeszowskiego należące do Studenckiego Koła Naukowego Animatorów Kultury Literackiej Dzieci.