Wyjazd do Teatru MASKA – gr. III i IV, 30.11.2016 r.

30 listopada dzieci z gr. III i IV wybrały się do Teatru MASKA na spektakl pt.: „NAJMNIEJSZY SAMOLOT NA ŚWIECIE”.

Bohaterem tej historii jest samolot. Taki, jakich wiele, tylko nieduży. Właściwie to zupełnie mały, a wręcz najmniejszy na świecie. Jego koledzy – duże i trochę zarozumiałe samoloty – często dokuczały mu z tego powodu. To nie było przyjemne. Małemu samolotowi było bardzo przykro, kiedy od ciągle zajętych „bardzo ważnymi sprawami” kolegów słyszał, że taki mikrus do niczego się nie nadaje. Kiedy już prawie im uwierzył, że mały to znaczy nieważny, spotkał największego psa na świecie. I okazało się, że to właśnie on, tylko on – może pomóc największemu i bardzo nieszczęśliwemu psu.

Spektakl uczy dzieci, że każdy z nas jest ważny i może dokonać wielkich rzeczy, jeśli tylko uwierzy w siebie i będzie pamiętał, że czasem wmawiamy sobie, że wszystko  przepadło, zamiast spróbować poszukać wyjścia z trudnej sytuacji. Wyjścia, które mamy często na wyciągnięcie ręki…