DZIEŃ ŻYCZLIWOŚĆ I POZDROWIEŃ - zajęcia biblioteczne w gr. V, 28.11.2016 r.

Spotkanie trzecie gr. V (biblioteka – filia nr 16)

W jesienny, pochmurny poranek 28 listopada, zaraz po śniadaniu DINOZAURY z grupy V, wybrały się na ulicę Gromskiego na kolejne zajęcia biblioteczne.

Zaraz po wejściu do biblioteki, oczom dzieci ukazała się tablica z tajemniczym napisem. Okazało się, że w tak pochmurny i chłodny poranek wspólnie z Paniami z biblioteki, dzieci obchodzić będą bardzo przyjemny i ciepły „Dzień życzliwości i pozdrowień”.

Na początek wspólnie wyjaśniliśmy sobie te dwa terminy. Następnie odegrane zostały scenki dramowe – wyzwanie teatralne, które miało na celu ukazanie dzieciom, jak należy zachować się w różnych sytuacjach: proszenie o pomoc, pocieszenie, powiedzenie miłego słowa, przygarnięcie pod parasol czy zwykłe podanie ręki – zwykłe gesty, a tak ważne w codziennym życiu.

A skoro byliśmy w bibliotece, nie mogło zabraknąć opowiadania. Tym razem było to opowiadanie o Tygrysku, z książki „Być jak Tygrys” Przemysława Wechterowicza. Główny bohater okazał się być bardzo nietypowym przedstawicielem swojego gatunku. Wbrew pozorom był on bardzo przyjaznym i przyjacielskim zwierzątkiem dla różnych mieszkańców dżungli.

Kolejnym krokiem, który miał przybliżyć dzieciom omawiany temat, był tunel pozdrowień. Przedszkolaki miały za zadanie przechodząc przez niego, zaraz po wyjściu pozdrowić wszystkich i zaprosić do zabawy kolejną osobę.

Oczywiście znanym i oczekiwanym punktem każdej wizyty w bibliotece był wybór książeczek do domu. A trzeba przyznać, że przedszkolaki radzą sobie coraz lepiej w gąszczu książek i półek bibliotecznych.

Z niecierpliwością czekamy już na następne zajęcia.