Z wizytą w gabinecie fryzjerskim – gr. III, 8.12.2016 r.

Spotkanie w ramach realizowanego programu pt.: „Poznajemy zawody, czyli zawodowy zawrót głowy - „FRYZJERKA i STYLISTKA WŁOSÓW”

W dniu 8 grudnia MOTYLKI z gr. III wybrały się na wycieczkę edukacyjną do Akademii Fryzjerstwa p. Marty Żelazo przy ul. Lubelskiej.

Po dotarciu na miejsce dzieci zostały serdecznie powitane przez właścicielkę salonu, panią Małgosię. Obejrzały fotele fryzjerskie, miejsca do mycia włosów oraz różnego rodzaju nożyczki i maszynki przeznaczone do strzyżenia.

Następnie dzieci zostały podzielone na 2 grupy (dziewczynki i chłopcy) i mogły obserwować na 2 głowach przeznaczonych do stylizacji, jak należy poprawnie rozczesywać włosy, aby ich nie uszkodzić, a potem dowiedziały się, czym różni się damskie obcinanie włosów oraz strzyżenie męskie maszynką.

Kolejną atrakcją dla dzieci był pokaz, jak należy zrobić kucyk i warkoczyk, doskonalenie przez dzieci wiązania i zaplatania warkoczyków na głowach do stylizacji. Dzieci, którym udało się zrobić warkocz, dostały słodką nagrodę.

Na zakończenie spotkania dzieci serdecznie podziękowały za miłe przyjęcie i ciekawe zajęcia piękną piosenką, a pani Małgosia poczęstowała dzieci lizakami i zaprosiła przedszkolaki na kolejne spotkanie, na którym obiecała pokazać zupełnie coś innego, ale również ciekawego. Dodatkowo, na pamiątkę dzisiejszego dnia dzieci otrzymały 2 głowy lalek przeznaczonych do stylizacji, na których będą mogły w przedszkolu ćwiczyć swoje umiejętności manualne.