MOTYLKI z gr. III PIEKĄ PIERNICZKI - 21.12.2016 r.

„Ojej, cóż za zapach! Cynamon, goździki - coś mi się wydaje, że ktoś upiekł pierniki: rumiane, pachnące, pięknie przystrojone - zapewne na choince będą zawieszone” - Antoneta-Anna Bednarek

We wszystkich domach i rodzinach trwają przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Także w przedszkolu dzieci przygotowują się do świąt - poznając tradycje z nimi związane. Jedną z nich jest pieczenie pierników.

W środę, 21 grudnia - za tę „słodką” pracę zabrały się nasze przedszkolaki z grupy III. Smakowite, pachnące przyprawami korzennymi i miodem ciasto przygotowała dla dzieci mama Stasia.  Po jego rozwałkowaniu dzieci zabrały się za wycinanie przeróżnych wzorów. Następnie panie kucharki upiekły je, a gdy ciasteczka trochę ostygły, dzieci ozdabiały je pięknie kolorowym lukrem i różnymi posypkami – pierniczki muszą przecież nie tylko dobrze smakować, ale również pięknie wyglądać! No a później przyszedł moment najbardziej oczekiwany przez dzieci, czyli degustacja pierników. Wypieki smakowały wszystkim, ale dzieci powstrzymały się przed spałaszowaniem wszystkich – zostało jeszcze wystarczająco dużo, aby mogły stać się choinkowymi ozdobami...