Audycja muzyczna – „INSTRUMENTY DĘTE BLASZANE”, 23.02.2017 r.

Spotkanie IV

W czwartek, 23 lutegodzieci z gr. I, II i III wzięły udział w czwartej już audycji muzycznej prowadzonej przez p. Mateusza Płonkę ze Szkoły Muzycznej YAMAHA.

Tematem dzisiejszej audycji były „Instrumenty dęte blaszane”. Dzieci poznały takie instrumenty jak: trąbka wentylowa, trąbka skrzydłowa, flugelhorn i kornet. Dowiedziały się, do czego służą tłumiki – np. tłumik elektryczny (zakładany do trąbki, aby wyciszyć dźwięki - grający słyszy wówczas muzykę przez słuchawki) czy tłumik jazzowy. Poznały też, jak działa ustnik do trąbki.

Można też było posłuchać pięknych utworów granych na trąbce: „Ave Maryja”, „Zbiórka myśliwych”, czy „Powitanie myśliwych”.

A jako że obchodzimy dziś „tłusty czwartek”, nie zabrakło popularnych utworów rodem z Ameryki Południowej. Rafał F. pięknie wyglądał w kolorowym poncho, a Gabryś K. próbował gry na wuwuzeli – no i zrobiło się bardzo karnawałowo!