Wycieczka edukacyjna do Cukierni i Piekarni - Radosław Rak w Zaczerniu – gr. V, 17.03.2017 r.

Spotkanie w ramach realizowanego programu pt.: „Poznajemy zawody, czyli zawodowy zawrót głowy - „PIEKARZ - CUKIERNIK”

W piątek, 17 marca - gr. V wybrała się na wycieczkę edukacyjną do Cukierni i Piekarni p. Radosława Raka w Zaczerniu. Naszym gospodarzem i przewodnikiem był senior rodu, p. Kazimierz Rak. Pan cukiernik opowiedział dzieciom, jak  wygląda jego praca i co trzeba zrobić, aby zostać mistrzem w wypiekaniu ciastek i pieczywa.

Przedszkolaki  uważnie obserwowały pracę piekarzy i cukierników oraz miały okazję do samodzielnego wykonania kruchych ciasteczek i rogalików.

Dzieci z uwagą śledziły, jak w ogromnej elektrycznej dzieży miesza się składniki na ciasto, które następnie trafiało do maszyny porcjującej, a gotowe bochenki trafiają do pieca. A gdy chlebek był już upieczony, to wszyscy dokładnie POCZULI – zapach był mmmmmm....

Bardzo serdecznie dziękujemy p. Kazimierzowi za cierpliwość, życzliwość i ogromne serce. DZIĘKUJEMY!