Warsztaty kulinarne w pizzerii DOMINIUM – gr. II i III, 28.03.2017 r.

28 marca ŻABKI z gr. II oraz MOTYLKI z gr. III wybrały się do Pizzerii „DOMINIUM”, która mieści się w Galerii Rzeszów.

Celem wycieczki było zapoznanie ze sposobem przyrządzania pizzy oraz uwrażliwienie dzieci na kulturalne zachowanie się w restauracji.

Na początku pracownik pizzerii przedstawił krótką historię tego popularnego włoskiego dania oraz zapoznał dzieci z przyrządami pomocnymi podczas jego przygotowywania. Przedszkolaki dowiedziały się również, z jakich składników składa się ciasto, z czego zrobiony jest sos, jak wygląda piec do wypiekania oraz jakie są elementy stroju pizzera.

Najwięcej wrażenia zrobił na nas pokaz przygotowywania pizzy, a szczególnie kręcenie i podrzucanie ciasta. Dzieciom podobało się również to, że same mogły zdecydować, jakie składniki znajdą się na ich pizzach.

Kiedy okrągłe przysmaki piekły się w gorącym piecu, dzieci miały czas na przypomnienie sobie zasad właściwego zachowywania się w restauracji i kulturalnego sposobu spożywania posiłków. Następnie przedszkolaki przystąpiły do degustacji. Mniam, mniam... Nasze łakomczuchy zgodnie stwierdziły, że pizza była bardzo smaczna.

A na koniec każdy przedszkolak otrzymał  drobne prezenty.

Wycieczka była bardzo udana i dzieci wróciły do przedszkola bogatsze o nową wiedzę i nowe doświadczenia.

Dziękujemy serdecznie wszystkim pracownikom Pizzerii DOMINIUM za gościnność, cierpliwość i bardzo miłą atmosferę.