Audycja muzyczna – „POLSKIE TAŃCE LUDOWE I NARODOWE”, 19.04.2017 r.

Spotkanie V

19 kwietnia uczestniczyliśmy w kolejnej audycji muzycznej prowadzonej przez Szkołę Muzyczną YAMAHA z Rzeszowa. Tym razem tematem zajęć były „POLSKIE TAŃCE LUDOWE I NARODOWE”.

Gospodarz spotkania, p. Artur Bradliński przywiózł ze sobą parę tancerzy - p. Agnieszkę i p. Piotra, którzy przekazali nam różne ciekawostki z historii tańców narodowych oraz nam je prezentowali. Pierwszy taniec, który zobaczyliśmy, to oczywiście polonez. Dzieci mogły jeszcze podziwiać inne tańce, np. kujawiaka, mazura i oberka, ale także poznały stroje ludowe z różnych części Polski. Zobaczyliśmy więc strój góralski, łowicki, rzeszowski i krakowski. Chętne przedszkolaki mogły je przymierzyć, a my wszyscy podziwialiśmy kunszt ich wykonania oraz historie z nimi związane. Następnie chętne dzieci uczyły się podstawowych kroków poloneza i polki i wyszło im to bardzo dobrze. No i oczywiście przez cały czas towarzyszyła nam piękna muzyka ludowa.