„ŚWIAT WEDŁUG KOTA IMBIRA" - zajęcia biblioteczne w gr. IV, 17.02.2017 r.

Spotkanie czwarte gr. IV (biblioteka – filia nr 16)

Tegoroczny „Dzień Kota” TYGRYSKI z gr. IV spędziły na kolejnych już zajęciach bibliotecznych w filii przy ul. Gromskiego.

Tym razem zajęcia prowadziła p. Matylda Przepióra – pasjonatka kotów i wolontariuszka z Fundacji Felineus. W trakcie prezentacji multimedialnej podzieliła się z naszymi przedszkolakami swoją ogromną wiedzą na temat tych tajemniczych czworonogów. Kolejne slajdy przedstawiały różne zachowania kota, umożliwiając dzieciom szczegółowe poznanie kociej behawiorystyki.

Dzieci dowiedziały się także, czym jest wolontariat, jak działa Fundacja i w jaki sposób można pomagać pokrzywdzonym zwierzakom.

Spotkanie upłynęło w sympatycznej atmosferze. Dzieci nie tylko słuchały, ale także aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Wykonane w trakcie zajęć „kocie maski” oraz pamiątkowe kalendarzyki z Fundacji Felineus będą im przypominały o spotkaniu nie tylko w „Dniu Kota” ale i przez cały rok.