„MINI OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA" - gr. IV, 5.06.2017 r.

W poniedziałek, 5 czerwca - dzieci z gr. IV pod opieką p. MARTY WIDAK w ramach realizowanego projektu sportowego „Mini Olimpiada Przedszkolaka” wzięły udział w drugim „wrocławskim teście sprawności fizycznej dla dzieci w wieku 3-7 lat”. Pierwszy taki test miał miejsce 15 grudnia ubiegłego roku. W obydwu przypadkach test poprowadził autor programu - dr Paweł Lenik z Wydziału Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego, który przyjechał do nas wraz ze swoimi studentami.

Głównym celem testu jest ocena poziomu sprawności fizycznej dzieci z 10 rzeszowskich przedszkoli biorących udział w tym programie. Narzędzie to pozwoli na ocenę czterech podstawowych cech motorycznych dzieci, tj. zwinność, moc, siła i szybkość.

A zwieńczeniem udziału naszych wysportowanych TYGRYSKÓW w tym projekcie będzie udział w Mini Olimpiadzie Przedszkolaka, która zaplanowana została na dzień 13 czerwca.