PRZEDSTAWIENIE DYDAKTYCZNE O BEZPIECZEŃSTWIE - grupa IV, 7.06.2017 r.

Spotkanie w ramach realizowanego programu pt.: „Poznajemy zawody, czyli zawodowy zawrót głowy - „STRAŻAK”

W środę, 7 czerwca – dzieci z gr. IV wybrały się do Zespołu Szkół Technicznych przy ul. Matuszczaka, aby uczestniczyć tam w zorganizowanym przez nauczycieli ZST oraz uczniów przedstawieniu dydaktycznym pt.: „UWAGA! UWAGA! UWAGA! Z OGNIEM TO NIE JEST ZABAWA!” na podstawie bajki „Jak Wojtek został strażakiem”. Była to akcja przygotowana dla przedszkolaków z Rzeszowa i okolic.

Zachwycone dzieci podziwiały szkolnych aktorów, a potem uczestniczyły w spotkaniu ze strażakami z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. A wszystko po to, by uświadomić sobie, jak ważne jest bezpieczeństwo w domu, w przedszkolu i na ulicy.

Ogromną atrakcją dla dzieci było rozciąganie węży strażackich i uczestniczenie w akcji przeciwpożarowej. Dzieci dowiedziały się, jak wygląda praca strażaków, jakim sprzętem się posługują. Mogły oglądać wyposażenie samochodu strażackiego i przymierzać strażackie kaski. Przedszkolaki prowadziły ciekawe rozmowy ze strażakami i pozowały do zdjęć.

Dzięki takim spotkaniom dzieci poznają ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka; wiedzą jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych; szanują trudną pracę strażaka; kształtują odpowiednie zachowania w trudnych sytuacjach. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się, w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, utrwalono numery alarmowe.

No i oczywiście duża część przedszkolaków, szczególnie chłopcy, postanowili w przyszłości zostać strażakami!

Więcej zdjęć w Galerii…