tel. +48 17 748 32 20
tel. +48 17 748 32 19
fax +48 17 748 24 40
35-231 Rzeszów, ul. Skrajna 1

Nasze motto

„Dziecko chce być dobre.
Jeśli nie umie – naucz,
Jeśli nie wie – wytłumacz,
Jeśli nie może – pomóż”

                           Janusz Korczak

MINI OLIMPIADA PRZEDSZKOLNA – gr. IV, 13.06.2017 r.

 

We wtorek, 13 czerwca dzieci z gr. IV reprezentowały naszą placówkę podczas „MINI OLIMPIADY PRZEDSZKOLNEJ”. Ta sportowa impreza odbyła się w hali sportowej Zespołu Szkół Nr 7 w Rzeszowie przy ul. Bł. Karoliny i była zwieńczeniem programu realizowanego pilotażowo w 10 rzeszowskich przedszkolach we współpracy z Uniwersytetem Rzeszowskim oraz pod patronatem Stowarzyszenia „Przedszkola Przyszłości”.

Koordynatorem tego programu jest p. Marta Widak, która przez cały okres jego realizacji ściśle współpracowała z jego twórcą, czyli dr Pawłem Lenikiem z Wydziału Wychowania Fizycznego UR.

Impreza odbywała się w ciągu dwóch dni i w sumie wzięło w niej udział 18 grup przedszkolnych, czyli ponad 450 dzieci. Nasze TYGRYSKI zmierzyły się w sportowej rywalizacji z rówieśnikami z ośmiu grup z Zespołu Szkół Nr 7 oraz z Przedszkoli Publicznych Nr 15, 23 i 34.

Nad prawidłowym przebiegiem Olimpiady, zgodnym z regulaminem i zasadami fair play, czuwał jej twórca, dr P. Lenik, jego studenci z Wydziału Wychowania Fizycznego UR oraz przedszkolni koordynatorzy.

Wszyscy mali sportowcy dali z siebie wszystko. Zachowując zasady fair play dzielnie walczyli wykazując się wspaniałymi zdolnościami sportowymi. Za swój wysiłek przedszkolaki zostały nagrodzone złotymi medalami oraz gratulacjami, bo jak to kiedyś ktoś mądrze powiedział: „Bo najważniejszą rzeczą w igrzyskach olimpijskich jest nie zwyciężać, ale wziąć w nich udział podobnie jak w życiu, nie jest ważne triumfować, ale zmagać się”. Dlatego wszyscy zostali zwycięzcami!

Dziękujemy Radzie Rodziców, która ze swoich środków pokryła koszt medali dla dzieci w wysokości 90 zł oraz współfinansowała zakup t-shirtów firmowych w kwocie 290 zł.

 Więcej zdjęć w Galerii...