PIKNIK EKOLOGICZNY dla gr. III, IV i V - 24.06.2017 r.

W sobotę, 24 czerwca - na terenie naszej placówki odbył się piknik ekologiczny dla dzieci i rodziców z gr. III, IV i V.

Organizatorem tej imprezy była Firma DB Schenker, a główną inicjatorką i pomysłodawcą - p. Izabela Bednarz (prywatnie - mama Zuzi z gr. V).

Hasłem przewodnim pikniku było: „NA OCHRONIE ŚRODOWISKA TWOJE ZDROWIE ZYSKA”.

Jako że to piknik ekologiczny, było zdrowo i „zabawowo”. Dzieci bawiły się wspólnie z animatorami, był pokaz baniek mydlanych, formowanie baloników, zabawy z chustą animacyjną, przeciąganie liny i malowanie twarzy.

Miłośnicy koni mechanicznych mogli podziwiać dwa ciągniki siodłowe, które zaparkowały obok ogrodu przedszkolnego, a ich kierowcy chętnie dzielili się z wszystkimi zainteresowanymi ciekawostkami o swojej pracy i „życiu” w drodze.

Przez cały czas trwania imprezy można było posilić się pysznymi owocami oraz napić się owocowej wody w siedmiu smakach.

Chętne dzieci wzięły udział w pokazie mody ekologicznej. Stroje z gazet, kartonowych pudełek czy worków na śmieci? Czemu nie! Nasze przedszkolaki i ich rodzice udowodnili, że ekologia i moda mogą iść w parze. Na wybiegu mogliśmy podziwiać młodych modeli w ekologicznych strojach m.in. małej modnisi, księżniczki, kosmitki, egzotycznej elegantki i wielu innych. Dzieci zaprezentowały się bardzo stylowo, a na wybiegu zobaczyliśmy: Kornelię Szmist, Nadię Wiech, Olę Nycz, Anastazję Kielich, Zuzię Bednarz, Szymka Osowicza, Zosię Ratajczyk, Gabrysię Kloc, Paulinkę Sander, Maję Masłyk, Natalkę Kot, Weronikę Trawińską, Lenkę Błażej, Olę Chabko oraz Julkę Nowak. Naprawdę, było na co popatrzeć!

Punktem kulminacyjnym były warsztaty kulinarne prowadzone przez p. Justynę, czyli naszą zaprzyjaźnioną panią dietetyk. Pod jej czujnym okiem młodzi adepci sztuki kulinarnej robili pyszną sałatkę z kaszą jęczmienną, owocowe szaszłyki, pastę ze słonecznika oraz zdrową nutellę z bananów i daktyli. Wszystkie potrawy wyszły znakomicie nic więc dziwnego, że jedzonko zniknęło ze stołów błyskawicznie.

A na zakończenie wszystkie zgromadzone dzieciaki otrzymały drobne upominki ufundowane przez organizatora imprezy, czyli Firmę DB Schenker.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i prowadzenia naszego pikniku, a przede wszystkim:

• p. Izabeli Bednarz,
  • p. Joannie Chabko (mamie Oli z gr. III) za współprowadzenie imprezy i sprawną organizację,
  • p. Katarzynie Kuś (mamie Stasia z gr. III) za tradycyjne już „osłodzenie” imprezy, a tym samym uszczęśliwienie naszych małych łasuchów oraz
  • wszystkim „zielonym koszulkom”, czyli przesympatycznym wolontariuszom z Firmy DB Schenker, którzy bardzo sprawnie ogarnęli rozbawione towarzystwo i sprawili, że piknik odbył się sprawnie, zgodnie z harmonogramem i bezpiecznie.

D Z I Ę K U J E M Y !!!

Więcej zdjęć w Galerii...