WYCIECZKA DO PACANOWA – gr. IV i V, 26.06.2017 r.

W poniedziałek, 26 czerwca dzieci z gr. IV i V wyruszyły na wycieczkę autokarową do Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie. Impreza ta została zorganizowana przez Biuro Turystyczne „Ermus”, a naszym przewodnikiem był p. Ryszard Mucz.

Na miejscu przywitał nas gospodarz tego miejsca, czyli Koziołek Matołek. Zabrał on nasze przedszkolaki do prawdziwie „Bajkowego Świata”, w którym najnowsze zdobycze technik multimedialnych łączą się z tradycyjnymi eksponatami muzealnymi. Jest to  stworzona specjalnie z myślą o dzieciach wspaniała podróż przez baśniowe krainy – pełna obrazów, dźwięków, barw i zaskoczeń. W tej przygodzie pośrednikami między światem bajki a rzeczywistością są przewodnicy: Czerwony Kapturek, Pszczółka Maja, Szeherezada lub Królewna Śnieżka.

Nasza przygoda zaczęła się w Bajkowym Przedpokoju, a potem zdarzenia nabrały tempa, zwłaszcza w zaczarowanym pociągu, który porwał pasażerów do świata wyobraźni. Nasza wyprawa rozgrywała się na wielu płaszczyznach interaktywności. Była to również podróż przez krainy geograficzne Europy, podczas której można było spotkać zamieszkujące je stwory. Pozwoliło to zauważyć dzieciom podobieństwa i różnice między baśniowymi światami różnych narodów.

W Centrum Bajki edukacja kulturalna łączy się z rozrywką i zabawą. Mogliśmy zobaczyć prawdziwe ziarnko grochu, które nie dawało spać księżniczce oraz piegi z Akademii Pana Kleksa. Największe wrażenia na dzieciach zrobiła chyba podróż zaczarowanym pociągiem, który poleciał w kosmos i gdzie spotkaliśmy Małego Księcia, by nagle zanurzyć się w morską głębinę, w której przez okna magicznej kolejki zobaczyliśmy syreny i trytony oraz przeżyliśmy atak morskich potworów.

Dziewczynkom bardzo podobał się Czarodziejski Ogród, gdzie świecące latarnie miały kształt leśnych konwalii. Pośród magicznych roślin znaleźliśmy „gadające kamienie” oraz spotkaliśmy Calineczkę śpiącą w kielichu kwiatu.

Antresoli Na Pniu przyszedł czas na chwilę odpoczynku. Wewnątrz pnia wielkiego drzewa obejrzeliśmy przygody mądrego i dzielnego Reksia, a przez dziuple-oczy, mogliśmy podziwiać ogromnych rozmiarów Księgę Ilustracji.

Po wyjściu z tej zaczarowanej krainy z lekkim trudem odnaleźliśmy się w realnym świecie i spacerując po ogrodzie Centrum cały czas mieliśmy szeroko otwarte oczy i gotowość do spotkania z czymś niezwykłym.

A po smacznym obiedzie w Restauracji „Bajkowa” przyszedł czas na powrót do Rzeszowa i do czekających stęsknionych rodziców.

(Rada Rodziców dofinansowała wyjazd w kwocie 500,00 zł)

Więcej zdjęć w Galerii...