WIOSKA SMERFÓW – zajęcia z okazji Światowego Dnia Smerfa w Filii nr 16, 20.06.2017r.

Zakończenie zajęć bibliotecznych gr. V

Czy jest ktoś, kto jeszcze nie zna małych niebieskich ludzików mieszkających w domkach z grzybów? Chyba już wszyscy słyszeli o smerfach i ich odwiecznym wrogu - Gargmelu. Dzięki belgijskiemu rysownikowi o pseudonimie Peyo, od kilkudziesięciu lat możemy bawić się oglądając bajki i czytając książki o smerfach.

W czasie ostatnich w tym roku szkolnym zajęć bibliotecznych DINOZAURY z gr. V znakomicie rozpoznawały i nazywały po imieniu mieszkańców Wioski Smerfów, dokładnie wiedziały, jak wyglądają ich ubranka, kto zakochał się w Smerfetce, ile lat ma Papa Smerf i co trzyma w ręce Laluś.

Podczas spotkania przedszkolaki wysłuchały opowiadania pt.: „Smerfny rycerz” oraz wykonały dwie „Wioski Smerfów”.

A na zakończenie dzieci otrzymały książeczki z podziękowaniem za uczęszczanie do biblioteki w ramach Klubu Czytusia.