Reksio ma już 50 lat! – zajęcia edukacyjne w Filii nr 16, 14.06.2017 r.

Zakończenie zajęć bibliotecznych gr. IV

W dniu 14 czerwca w trakcie swoich ostatnich w tym roku szkolnym zajęć bibliotecznych, TYGRYSKI z gr. IV dowiedziały się, kto był pomysłodawcą i autorem Reksia. Polski reżyser i scenarzysta filmów - Lechosław Marszałek, pracował nad Reksiem w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Sympatyczny psiak po raz pierwszy pojawił się w animowanej bajce na dobranoc w 1967 roku. O tego czasu niezmiennie bawi rodziców i dzieci nie tylko jako bohater kreskówek, ale także wielu książek dla najmłodszych.

Nasze przedszkolaki przypomniały najważniejsze cechy lubianego kundelka, opisały gdzie mieszka i jakich ma przyjaciół. Dzieci wysłuchały opowiadania z książki pt.: „Wesołe podwórko" oraz namalowały jamnika – przyjaciela Reksia.

A na zakończenie wszystkie przedszkolaki otrzymały pamiątkowe książeczki za całoroczny udział w zajęciach z Klubem Czytusia.