Konkurs plastyczny „POCZTÓWKA Z WAKACJI”

Głównym celem wychowania dziecka w wieku przedszkolnym jest kształtowanie jego osobowości. Powinno się ono dokonywać i przejawiać we wszelkich możliwych formach aktywności. Wtedy właśnie uzewnętrzniają się jego emocje, przeżycia, nie do końca sformułowane i nazwane myśli, nie wypowiedziane słowa.

Poprzez działanie dziecko wyraża siebie; jest to niezwykle ważny i „drogocenny moment” informacji o nim samym, z którego każdy nauczyciel powinien korzystać jak najczęściej.

Jedną z najprzyjemniejszych i najchętniej podejmowanych form aktywności jest działalność plastyczna. Pozostawia ona na długo efekt działania w postaci obrazu, rzeźby, czegoś, co widać, można dotknąć, pokazać lub komuś podarować. Wspieranie twórczej aktywności plastycznej dziecka w ramach wychowania przedszkolnego opiera się na dwóch podstawowych metodach:

• pierwszą metodą są samodzielne doświadczenia dziecka, które wynikają niejako z natury potrzeby i inicjatywy dziecka;
  • natomiast druga metodą pracy dziecka jest stawianie zadań inspirowanych osobą nauczyciela poprzez dostarczanie technik prac plastycznych i pomysłów.

Właśnie w tej drugiej metodzie powstają często piękne prace, wykorzystywane często na przeróżne konkursy.

Tym razem efektem aktywności artystycznej ŻABEK z gr. II oraz p. Marty Klesyk były prace przeznaczone na XIV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt.: „Pocztówka z wakacji” zorganizowany przez Filię Zastów Wawerskiego Centrum Kultury w Warszawie, a autorkami prac konkursowych są: SYLWIA KLESZYK i HELENKA PIEPRZNA.

Rozstrzygnięcie konkursu już 19 października – trzymamy kciuki za nasze dziewczynki!