„SEGREGUJĘ, BO WARTO” - zbiórka surowców wtórnych, 16-24.10.2017 r.

„Zbieraj plastik i makulaturę, by nasza placówka zdobyła pieniędzy furę!”

W dniach 16 – 24 października ogłaszamy zbiórkę plastiku i makulatury w ramach w akcji: ,,SEGREGUJĘ, BO WARTO" ogłoszonej przez MPGK.

W namiocie ustawionym obok szkoły zbierać będziemy:

• plastikowe butelki (zgniecione i bez zakrętek) oraz
  • makulaturę (związaną sznurkiem lub w pudełkach).

Zbieranie, segregowanie i recykling surowców wtórnych ma ogromne znaczenie dla ochrony przyrody.

Czy wiecie, że:

Poza tym:

• Recykling tony makulatury to ogromna oszczędność energii (65 % oszczędności w stosunku do energii zużywanej w procesie produkcji papieru z drewna) oraz redukcja zanieczyszczeń wody (o 35 %) i powietrza (o 74 %).
  • Każdy z nas w ciągu jednego roku wyrzuca przeciętnie 66 plastikowych butelek. Nieprzetworzona  butelka PET może rozkładać się nawet do 500 lat, dlatego tak ważny jest recykling.
  • Z 35 plastikowych butelek można wyprodukować przykładowo jedną bluzę z polaru. Polar wykonany jest z popularnego syntetycznego włókna uzyskanego właśnie z recyklingu butelek PET. Powstają z niego również takie produkty jak ubrania narciarskie, plecaki, namioty czy buty.

Przyłączmy się wszyscy do tej akcji, bo przecież:

Wiedzą to nawet dzieci, że ważna jest segregacja śmieci!”