„ŻABKI” KOCHAJĄ JESIEŃ, 13.10.2017 r.

„Pierwsze liście zerwał wiatr i ze sobą niesie... I to właśnie pierwszy znak, że nadeszła... złota polska jesień!...”

Jesień to piękna, kolorowa i wyjątkowa pora roku stwarzająca mnóstwo okazji do poznawania otaczającego świata. Nasze „ŻABKI” z gr. II korzystając z pięknej pogody aktywnie uczestniczyły w poszukiwaniu skarbów jesieni.

Ich jesienna zabawa  zaczęła się od wyjścia do przedszkolnego ogrodu. Tam dzieci zbierały kolorowe liście, z których układały jesienne bukiety. Ogród jesienią wygląda pięknie, a liście mienią się tysiącem kolorów. Zebrane skarby dzieci przyniosły do przedszkola – przydadzą się do dekoracji, podczas zabaw matematycznych i zajęć plastycznych.

Jesienne dni upływają nam na obserwacji i omawianiu zmian zachodzących w przyrodzie. To także pora, kiedy wszędzie pysznią się wspaniałe warzywa i owoce.

Bardzo dużo było ich także w kąciku przyrody grupy II. Dzieci poznały wiersze o warzywach, ich nazwy dzieliły na sylaby, odgadywały zagadki tematyczne, a także smakowały te rzadziej spotykane, np. rzepę czy patisona.

Następnie nasze Żabki wykonały piękne i śmieszne ludziki z warzyw oraz wymyślały imiona dla swoich stworków. Powstałe w ten sposób kukiełki „ożywiły” podczas zabawy w teatr – jest to także świetny sposób na ćwiczenie mowy. Na koniec zajęć odbył się bal, na którym dzieci tańczyły ze swoimi ludzikami.

Cały ten jesienno-warzywny dzień był wspaniałą zabawą!