Zajęcia biblioteczne gr. II, 10.11.2017 r.

Biblioteka Szkoły Podstawowej Nr 13

W piątek, 10 listopada - ŻABKI z gr. II wybrały się na zajęcia biblioteczne na drugie piętro Szkoły Podstawowej Nr 13, gdzie mieści się biblioteka szkolna. Tam spotkały się z bibliotekarką, p. Anetą Stec, która oprowadziła dzieci po swoim królestwie oraz przygotowała dla naszych przedszkolaków bardzo ciekawe zajęcia.

Po wesołym przywitaniu z panią Anetką, dzieci z zainteresowaniem słuchały bajki o wróżkach, a podczas zabawy ruchowej nauczyły się czarować. Następnie rozwiązywały zagadki o różnych bajkowych postaciach prezentowanych na ekranie komputera, a także czytanych przez starszych kolegów ze szkoły. Dzieci wykazały się wspaniałą znajomością nie tylko starszych, ale także współczesnych bajek. Na zakończenie ŻABKI otrzymały kolorowankę sympatycznego bałwanka Olafa.

Najważniejsze było jednak wypożyczenie bajek, które wspólnie czytamy teraz w naszej sali, a potem o nich opowiadamy.

Przedszkolaki już nie mogą doczekać się kolejnego wyjścia do biblioteki.