Spektakl dydaktyczny „Kolory Miasta” - gr. III, 30.11.2017 r.

W czwartek, 30 listopadaMOTYLKI z gr. III wybrały się do WDK przy ul. Okrzei na spektakl dydaktyczny pt.: „Kolory Miasta” zorganizowany i sfinansowany przez Gminę Miasto Rzeszów.

Był to pełen magii i dobrego humoru teatrzyk dotyczący ochrony powietrza. Poprzez zabawę dzieci dowiedziały się, jak ważna w życiu człowieka jest przyroda. Bohaterowie bajki przypomnieli dzieciom, do jakich pojemników wrzucamy konkretne śmieci, zaznajomili dzieci z pojęciem niskiej emisji, smogu oraz jego szkodliwości. Dzieci miały okazję powtórzyć zasady segregacji odpadów, a także samodzielnie podzielić je na scenie. Poznały pojęcie recyklingu, a także odpady, które można poddać temu procesowi.

Poprzez ten wyjątkowy interaktywny spektakl, w którym uczestniczyły nasze przedszkolaki, nauczyły się one jak „odczarować” nasze polskie miasta, by stały się ekologiczne i kolorowe.