Teatrzyk kukiełkowy „ADMIRALSKIE SABOTY” - gr. IV i V, 8.12.2017 r.

W piątek, 8 grudnia – dzieci z gr. IV i V obejrzały teatrzyk kukiełkowy pt.: „Admiralskie saboty” na podstawie bajki terapeutycznej autorstwa Cezarego Harasimowicza.

Bajka ta może pomóc dzieciom, które nie wierzą w siebie, mówią: „nie umiem”, „nie potrafię”. Opowieść ta pomoże im uwierzyć we własne możliwości, które są zwykle dużo większe niż nam się zdaje. Zachęca do próby przezwyciężania swoich obaw i lęków oraz korzystania z własnej wyobraźni.

Głównym bohaterem bajki był Mirek, który dzięki tytułowym admiralskim sabotom uwierzył w swoje możliwości i nie zawiódł zaufania ojca.

Dzieci oglądały przedstawienie z dużym zainteresowaniem i wielką uwagą, a po teatrzyku chętnie rozmawiały o jego przesłaniu.

Teatrzyk został przygotowany i zrealizowany przez p. Natalię Bugajską (wychowawczynię gr. V) oraz p. Agatę Chmiel, w ramach pracy zaliczeniowej z przedmiotu – Bajkoterapia na studiach magisterskich Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Reakcja dzieci podczas oglądania przedstawienia pozwala nam stwierdzić, że zaliczenie zostało wykonane na „5”!