Teatrzyk „KRÓLOWA ŚNIEGU" - 18.12.2017 r.

18 grudnia nasze przedszkolaki obejrzały bajkowy spektakl pt.: „Królowa Śniegu" w wykonaniu Teatru „BAZYL” z Rzeszowa.

Jest to jedna z najpiękniejszych baśni J. Ch. Andersena. Opowiada o Lodowej Pani, która buduje swoje królestwo na kłamstwie i zaprzeczaniu. Jednak  władza Królowej Śniegu nie sięga tam, gdzie zaczyna się miłość... To właśnie ona jest kluczem do zwycięstwa nad złem. Dzięki miłości i wytrwałości mała Gerda pokonuje strach, przeróżne niebezpieczeństwa i dociera do lodowego zamku, a jej czyste i gorące uczucie roztapia zamienione w bryłkę lodu serce Kaja i uwalnia go spod władzy złej Pani.

Spektakl miał formę teatru światła i cienia, a niesamowity nastrój podkreślała lapońska muzyka ludowa. Dzieci patrzyły jak zauroczone i bardzo przeżywały przygody Kaja i Gerdy.