MAŁY RATOWNIK – gr. IV i V, 29.01.2018 r.

Jak co roku, w pierwszy dzień ferii zimowych w SP-13 odbywa się turniej wiedzy o bezpieczeństwie i pierwszej pomocy. Patronem tego turnieju jest Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego.

Co roku też, nasze najstarsze przedszkolaki, które są na dyżurze przedszkolnym, mają możliwość przypomnieć sobie i utrwalić swoje wiadomości i umiejętności z tego zakresu.

Przedszkolaki ćwiczyły pod okiem swoich starszych kolegów i radziły sobie znakomicie. Ale to nic dziwnego, bo dzieciom łatwiej przekazać wiedzę niż dorosłym. Uczą się bowiem szybciej i chętniej. Cieszą się, gdy mogą ćwiczyć. Wiedzą już naprawdę dużo o resuscytacji.

To bardzo potrzebna wiedza, ale pamiętajmy, że nie uczymy się jej raz na całe życie. Te umiejętności trzeba sobie przypominać, żeby w razie potrzeby działać mechanicznie. Wtedy nasza pomoc będzie najskuteczniejsza. Dzięki takim zajęciom dzieci oswajają się też z sytuacją zagrożenia.