Zabawy na śniegu – gr. I, 14.02.2018 r.

„Chociaż mróz w policzki szczypie, chociaż śnieg nam w twarze sypie, nie martwimy się tym wcale! Padaj śniegu, padaj dalej!”

Tegoroczna zima płata nam figle: raz jest ciepło, a raz mroźno, ale bez śniegu. No ale wreszcie jest wszystko co trzeba – lekki mrozik i duuuużo białego puchu. Nic więc dziwnego, że korzystamy z tych uroków zimy i bawimy się na śniegu w naszym przedszkolnym ogrodzie.

Maluchy „Kaczuchy” oddały się zimowemu szaleństwu rzucając śnieżkami do siebie, tocząc śniegowe kule i robiąc „aniołki” na śniegu. Zabawa była przednia. Dzieci całkowicie oddały się zimowej zabawie i wykazały się niezwykłą  pomysłowością w szaleństwach na śniegu. A po zabawie, z czerwonymi noskami, ale z radosnym uśmiechem wróciły do przedszkola na ciepły obiadek.