Teatrzyk „RUBINOWY KSIĄŻĘ" - 14.02.2018 r.

14 lutego nasze przedszkole odwiedził Teatr „Pod jabłonią" z Lublina, który zaprezentował nam spektakl pt. „Rubinowy Książę". Była to piękna adaptacja jednej z mniej znanych baśni Bliskiego Wschodu.

Córka szacha – Jasmina, w niezwykły sposób zostaje żoną Rubinowego Księcia. Jednak przez swoje natarczywe wścibstwo traci ukochanego. Dzięki prawdziwemu uczuciu odzyskuje męża. Musi jednak obiecać Królowi Wód – ojcu Księcia, że nigdy więcej nie będzie o nic niepotrzebnie wypytywać.

Aktorzy wprowadzili nas w świąt księżniczek, książąt i smoków. Momentami było groźnie, ale jak to w bajkach bywa, wszystko skończyło się dobrze i jak na Walentynki przystało – prawdziwa miłość zwyciężyła i Książę poślubił księżniczkę, odbyło się też huczne wesele, na które zostały zaproszone także nasze przedszkolaki.

Kolorowa scenografia, wyraziste postaci i egzotyczna muzyka przeniosły nas do krainy rodem z „Baśni tysiąca i jednej nocy". Dzieci były zauroczone i z wielką uwagą uczestniczyły w spektaklu, którego morał był taki, iż  nadmierna ciekawość, brak poszanowania dla czyichś sekretów i wścibstwo, mogą czasem nas zgubić.

Koszt spektaklu w wysokości 300 zł został sfinansowany przez Radę Rodziców