DZIEŃ KOTA w gr. I, II i III - 16.02.2018 r.

16 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Kota. W tym dniu przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół, zakładając przygotowane wcześniej kocie maski oraz dorysowując sobie wąsy.

Wszyscy chętnie naśladowali kotki, które piły mleko, robiły koci grzbiet, wygrzewały się w słonku, a także głośno wydawały kocie odgłosy ćwicząc narządy artykulacyjne. Były też przeróżne wesołe „kocie zajęcia” takie jak rozwiązywanie zagadek, wykonywanie różnorodnych prac plastycznych, recytowanie wierszy i śpiewanie kocich piosenek.

Dzieci poznały różne rasy kotów, opisywały je i opowiadały o swoich kotkach. Uczyły się, w jaki sposób opiekować się tymi zwierzętami, oglądały książeczki tematyczne, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów.

W grupie Żabek dużo radości sprawiła dzieciom zabawa wyciszająca z interaktywnym kotem, który przyniosła Maja – wsłuchiwały się w jego mruczenie i obserwowały reakcję na dotyk.

Wspólna zabawa „w kotki” bardzo się wszystkim podobała, to był fajny i koooci dzień!!! Miau