Konkurs plastyczny „KOLOROWE MELODIE”

„Dźwięki są jak kolory. Można nimi wymarzyć najładniejsze rysunki, najpiękniejsze obrazy. Dźwięki, to małe ptaki szybujące nad nami. Musisz dobrze się wsłuchać, by czuć piór ich aksamit. Dźwięki są w twym uśmiechu i w kropelce łzy twojej. Nocami, niczym gwiazdy lśnią srebrzystym spokojem” - Wojciech Próchniewicz

28 lutego upływa termin nadsyłania prac w XIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Kolorowe melodie”, organizowanego przez Świetlicę Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Zespole Szkół Muzycznych Nr 2 im. Wojciecha Kilara w Rzeszowie.

Nawet ci, którzy nie są wielbicielami muzyki poważnej prawdopodobnie zetknęli się i zachwycili twórczością patrona tej szkoły, Wojciecha Kilara, jednego z najwybitniejszych na świecie twórców muzyki filmowej („Korczak”, „Pan Tadeusz”, „Zemsta”, „Pianista”, „Sami swoi”, „Dracula”, „Trędowata”).

Rzesze wielbicieli zyskał także dzięki utworom symfonicznym, takim jak: „Symfonia na smyczki”, „Riff 62”, „Krzesany”, „Orawa”, „Victoria”, „Exodus”, „Angelus”, „Missa pro pace”.

To właśnie muzyka Wojciecha Kilara, a właściwie jej plastyczna interpretacja jest tematem tego konkursu.

To nie jest wcale łatwe zadanie, ale podjęły się go młodzi melomani z grupy V, którzy stworzyli piękne prace plastyczne, zainspirowani utworem „Dracula”.

Autorami prac konkursowych są: HANIA DUBAS, ANTOŚ KOSIBA i SZYMEK OSOWICZ.