GIMNASTYKA BUZI I JĘZYKA – zajęcia w gr. II, 2.03.2018 r.

W piątkowe, zimowe popołudnie w grupie Żabek zrobiło się kolorowo, a to za sprawą barwnych piórek. Dzieci bawiły się ćwicząc narządy artykulacyjne. Na początku z uwagą słuchały bajki logopedycznej pt.: „Dżungla", wykonując równocześnie  odpowiednie ruchy językiem. Później papuga „zgubiła” piórka , które trzeba było odszukać odgadując kolor i miejsce ukrycia. Piórka lądowały na różnych częściach ciała, a chodzenie z nimi , aby nie spadły, było nie lada  wyzwaniem. Następnie bawiliśmy się w zawody w dmuchaniu piórek na odległość  i w zdmuchiwanie ich z nosa. Podczas rozwiązywania zagadek słuchowych dzieci naśladowały odgłosy zwierząt nadal ćwicząc narządy mowy. Na koniec wykonaliśmy doświadczenie, podczas którego sprawdzaliśmy czy piórko utonie i jak zachowują się w wodzie inne przedmioty.