Spotkanie ze STRAŻAKIEM – zajęcia dydaktyczne w gr. I, 15.03.2018 r.

Wszyscy wiedzą, że bezpieczeństwo to bardzo ważna sprawa, ale nie każdy wie, jak należy się zachowywać, aby być bezpiecznym. Dlatego też 15 marca w grupie „KACZUSZEK” odbyło się spotkanie ze strażakiem. Naszym gościem był tatuś Adasia z gr. I, czyli p. Paweł Dec - starszy ratownik z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. W interesujący sposób dokonał prezentacji stroju strażaka – ratownika oraz urządzeń używanych w trakcie akcji ratowniczej. Przeprowadził z dziećmi rozmowę na temat bezpiecznych zasad zachowania w domu i przedszkolu. Nasze maluszki miały okazję dowiedzieć się, na czym polega praca strażaka i jak należy się zachować, kiedy zauważymy pożar.

W trakcie spotkania dzieci chętnie zabierały głos. Dużo radości sprawiło im przymierzanie kasku i kurtki strażackiej, a największą niespodzianką było zaproszenie całej grupy na wycieczkę do Straży Pożarnej, którą zaplanowaliśmy na maj.

Bardzo serdecznie dziękujemy panu Pawłowi za interesujące spotkanie i poświęcony nam czas.