Pierwszy Dzień Wiosny? - 21.03.2018 r.

„Miesiąc marzec tak się maże, jak niegrzeczne dzieci. To kroplami deszczu kapie, to znów słońcem świeci. Wiatr swawolnik, czasem jeszcze garścią śniegu rzuci, ale wszyscy dobrze wiedzą, że zima nie wróci…”

Tegoroczny pierwszy dzień wiosny był niestety… bardzo zimowy. Za oknem zimno, wietrznie i śnieżnie. Aura spłatała nam figla i nie pozwoliła na tradycyjny korowód ulicami Staromieścia. Dlatego też świętowaliśmy w przedszkolu. Lubimy zimę, ale naprawdę mamy jej już dosyć!

Uroczyście więc pożegnaliśmy Zimę, wysyłając ją do Dalekiej Arktyki, a przywitaliśmy Panią Wiosnę z jej liczną gromadą pomocników - pszczółek, biedronek, zajączków i pięknych kwiatów. Były wesołe wiosenne zabawy, tańce oraz śpiewy.

Mamy nadzieję, że dzięki tak wspaniałemu powitaniu Pani Wiosny, Zima wreszcie sobie pójdzie i prędko do nas nie wróci - do zobaczenia znów za rok!...

(a tak było u naszych ŻABEK i KACZUSZEK)