Wizyta w gabinecie stomatologicznym – gr. V, 13.04.2018 r.

Wycieczka w ramach programu „Poznajemy zawody, czyli zawodowy zawrót głowy”

W naszym przedszkolu systematycznie promujemy zachowania prozdrowotne. Dzieci wiedzą, jak należy prawidłowo myć zęby oraz znają zasady właściwego odżywiania się.

W ramach działań profilaktycznych DINOZAURYgrupy V odwiedziły gabinet stomatologiczny p. Agnieszki Rynkiewicz przy ul. Warszawskiej, rekomendowany przez Akademię AQUAFRESH.

Pani stomatolog (a prywatnie mama Szymka z gr. V) powitała nas bardzo serdecznie i zachęciła do zwiedzenia gabinetu stomatologicznego. Opowiedziała o swojej pracy, zapoznała dzieci z wyposażeniem gabinetu, sprzętem, urządzeniami  i narzędziami dentystycznymi. Wyjaśniła, jak się leczy zęby, pokazała dzieciom działanie sprzętu medycznego. Pani doktor porozmawiała z dziećmi o higienie jamy ustnej, zdrowym odżywaniu i prawidłowym szczotkowaniu zębów.

Dzieci były bardzo zainteresowane wyposażeniem gabinetu, zadawały mnóstwo pytań, na które  otrzymały  wyczerpującą odpowiedź.

Kolejną atrakcją była  możliwość siedzenia na fotelu  dentystycznym, który okazał się wcale nie taki straszny, bowiem „przejażdżka" w górę i w dół bardzo się wszystkim podobała.

Pani doktor sprawdziła ząbki chętnym dzieciom oraz zachęciła je do systematycznej kontroli.

Miłe przyjęcie w gabinecie stomatologicznym i panująca wesoła atmosfera sprzyjały nabieraniu ufności dzieci do dentysty. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały drobne upominki promujące Ogólnopolski Program Edukacji Zdrowotnej Akademia Aquafresh.

Zadowolone dzieci podziękowały pani stomatolog za ciekawą wizytę. Wzbogacone o nowe doświadczenia i pełne wrażeń  wróciły do przedszkola.

Serdecznie dziękujemy pani  doktor  Agnieszce Rynkiewicz oraz personelowi przychodni za ciepłe przyjęcie i  poświęcony czas.

Zapraszamy także do odwiedzenia oficjalnej strony Akademii Aquafresh: https://www.akademia-aquafresh.pl, gdzie w zakładce – Strefa Rodziców dowiecie się Państwo wszystkiego z zakresu dbania o higienę jamy ustnej swoich pociech, natomiast dzieci chętnie skorzystają z przygotowanych dla nich zabaw i materiałów, które skutecznie wprowadzą je w świat Pastusiowej Krainy.