Przegląd artystyczny w CH PLAZA – gr. V i IV, 14.04.2018 r.

W sobotę, 14 kwietnia - ponad 200 przedszkolaków z 7 rzeszowskich przedszkoli wzięło udział w II Przeglądzie Artystycznym  dla przedszkolaków pt.: „Rzeszowskie spacery” zorganizowanym przez Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin (PSAR) oraz CH Plaza Rzeszów pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Głównym elementem imprezy była grupowa recytacja wierszyków opisujących nasze miasto. Wiersze pochodziły z wydanej w 2016 r. przez PSAR ilustrowanej książeczki pt.: „Rzeszowskie spacery dla przedszkolaków”.  Na przygotowanej scenie pojawiły się dzieci z przedszkoli publicznych: PP-6, PP-9, PP-11, PP-17, PP-22, PP-34 i PP-37. Po występie wszystkie dzieci otrzymały upominki od sponsorów oraz pamiątkowe dyplomy.

Naszą placówkę reprezentowały dzieci z gr. V i IV, które przybyły z całymi rodzinami. Na wszystkich czekały liczne atrakcje. Dla dzieci przygotowany został m.in. plac zabaw z Kinderplanetą, przy którym odbywały się animacje dla maluchów, malowanie buziek, zwierzątka z baloników i kolorowe tatuaże.  Można było bawić się ze znaną nam już wielką żyrafą z banku PKO BP oraz wziąć udział w zajęciach z klockami, prowadzonymi przez Edukido Rzeszów. Pojawiły się również żywe zwierzaki ze sklepu zoologicznego Kameleon, które dzieci bardzo chętnie obserwowały, a od ich opiekunów mogły dowiedzieć się m.in. jak dbać i karmić różne zwierzęta. Dla przedszkolaków przygotowano także grę wielkoformatową „Podkarpackie wędrówki”.

Podczas imprezy oprócz atrakcji dla dzieci zaplanowano także wiele ciekawych punktów dla dorosłych. Chętni mogli wziąć udział w licznych konsultacjach eksperckich. I tak m.in. Spółdzielnia RENA udostępniła specjalistyczny sprzęt do badania wad postawy, psycholodzy z Pro-Self Gabinety Psychoterapii i Wsparcia Psychologicznego odpowiadali na pytania rodziców dotyczące wychowania i rozwoju dzieci, a pracownicy banku PKO BP udzielali informacji na temat różnorodnych programów finansowych.

Każdy mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie, a najważniejsze, że był to czas spędzony aktywnie i przyjemnie, a przede wszystkim z rodziną i przyjaciółmi.