DINOZAURY w Radiu RZESZÓW - 17.04.2018 r.

Wycieczka w ramach programu „Poznajemy zawody, czyli zawodowy zawrót głowy”

We wtorek, 17 kwietnia - DINOZAURY z gr. V wybrały się na wycieczkę edukacyjną do Radia RZESZÓW.

Zwiedzanie zaczęliśmy od sali koncertowej. Dowiedzieliśmy się, że to w niej  odbywają się rejestrowane „na żywo” różnego rodzaju koncerty, rozmowy i dyskusje. Przez wielką szybę obserwowaliśmy też reżyserkę, która niemal w całości wypełniona była olbrzymim stołem mikserskim, czyli konsoletą pełną przycisków, guziczków i różnych suwaków przeznaczonych do perfekcyjnego nagrywania i odtwarzania dźwięku. Przedszkolaki miały również możliwość zobaczyć studio nagrań i były obecne podczas nagrania audycji ,,na żywo". Zaśpiewały piosenkę o wiośnie, która została nagrana, a następnie odtworzona dzieciom w różnym tempie i różnych tonacjach dźwiękowych.

Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały o pracy w radiu, poznały nowe dla nich terminy tj.: spiker, audycja, reżyserka czy studio nagrań. Dowiedziały się też, dlaczego w studiu nagrań jest nierówny sufit i krzywe ściany.

Wycieczka do Radia dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń.

Serdecznie dziękujemy pracownikom Radia RZESZÓW za przemiłe przyjęcie i poświęcony nam czas.