TURNIEJ O PUCHAR REKSIA - 20.04.2018 r.

20 kwietnia w hali ROSiR-u odbył się V Turniej Sportowy o Puchar „REKSIA", zorganizowany przez Miejski Ośrodek Sportu w Rzeszowie. Do sportowej rywalizacji zgłosiły się 6-osobowe ekipy z dwudziestu jeden przedszkoli i siedmiu szkół podstawowych.

W skład naszej reprezentacji weszły aktywne DINOZAURY z grupy V, czyli: HANIA DUBAS, NADIA GÓRNIAK, OLA NYCZ, TOMEK KLIMEK, ANTOŚ KOSIBA i KUBA PISAREK.

Celem turnieju jest usprawnianie kondycji fizycznej dzieci, sportowa rywalizacja w duchu fair play oraz integracja środowisk przedszkolnych i szkolnych.

Podczas zawodów dzieci miały do pokonania tor przeszkód:

• bieg przodem na wyznaczonym odcinku,
  • skoki na lewej i prawej nodze na wyznaczonym odcinku,
  • bieg z przekładaniem szarf - raz od dołu do góry, drugi raz odwrotnie w wyznaczonych miejscach,
  • bieg przodem do wyznaczonego miejsca, z którego wykonywany był  rzut woreczkiem do celu,
  • bieg z układaniem 2 piłek w określonych miejscach i ich zbieraniem,
  • bieg przodem całego zespołu z  trzymaniem się z tyłu (gęsiego) na wyznaczonym odcinku.

Nasze dzieciaki bardzo dobrze radziły sobie podczas pokonywania toru przeszkód, wykazały się szybkością, zwinnością, dokładnością i siłą. I choć nie znalazły się na podium, to uplasowały się w połowie stawki.

Na zakończenie imprezy wszyscy uczestnicy otrzymali wyjątkowe, specjalnie na tę okazję zaprojektowane medale z wizerunkiem Reksia, a medalistom gratulował sam tytułowy bohater tego sportowego święta.

Dziękujemy naszym małym sportowcom za uczciwą rywalizację i godne reprezentowanie naszego przedszkola oraz życzymy im wielu dalszych sukcesów, i to nie tylko sportowych!...