tel. +48 17 748 32 20
tel. +48 17 748 32 19
fax +48 17 748 24 40
35-231 Rzeszów, ul. Skrajna 1

Nasze motto

„Dziecko chce być dobre.
Jeśli nie umie – naucz,
Jeśli nie wie – wytłumacz,
Jeśli nie może – pomóż”

                           Janusz Korczak

MINI OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA – gr. IV, 5.06.2018 r.

 

We wtorek, 5 czerwca - TYGRYSKI z gr. IV wzięły udział w II Mini Olimpiadzie Przedszkolaka, która odbyła w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 18 w Rzeszowie przy ul. Bł. Karoliny. W imprezie wzięły udział 22 grupy z 10 rzeszowskich przedszkoli i była ona zwieńczeniem całorocznego programu realizowanego we współpracy z Uniwersytetem Rzeszowskim.

Dzieci przygotowywały się przez cały rok szkolny wytrwale ćwicząc i grając w gry zespołowe pod czujnym okiem koordynatora programu, czyli p. Ali. Do jego najważniejszych celów należało:

  • rozwijanie sprawności fizycznej dzieci,
  • kształtowanie postaw prozdrowotnych,
  • kreacja i realizacja wyzwań,
  • zasady fair play oraz
  • integracja dzieci z rzeszowskich przedszkoli.

W czasie olimpiady przedszkolaki zmierzyły się m.in. z takimi konkurencjami jak: bieg slalomem między pachołkami, przejście z woreczkiem na głowie, celowanie do kosza, przeskok przez skrzynię, przejście przez tunel, zaliczenie drabinki szybkościowej, przenoszenie piłeczek czy przejście równoważne po ławeczce.

Konkurencje te wymagały od dzieci dużego skupienia, mobilizacji i koncentracji. Oprócz tego dzieci bawiły się w berka czarodzieja, lawinę, ogonki i murarza. 

Całą imprezę zorganizował i koordynował dr Paweł Lenik wraz ze studentami Wydziału Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego, którzy cierpliwie pomagali naszym małym sportowcom. 

Przedszkolaki przez cały czas trwania programu poznały wiele nowych zabaw i dowiedziały się, jak aktywnie i wesoło spędzać czas.

Po zakończonych rozgrywkach mali sportowcy otrzymali pamiątkowy dyplom i złote medale – wszyscy na nie uczciwie zasłużyli!

BRAWO!!!

Więcej zdjęć w Galerii...