Dzień Mamy i Taty oraz pożegnanie przedszkola w gr. V - 19.06.2018 r.

19 czerwiec był dniem szczególnym dla naszych DINOZAURÓW z gr. V z dwóch powodów. Po pierwsze, z okazji Dnia Mamy i Taty dzieci chciały pokazać rodzicom, jak bardzo ich kochają. Po drugie, 6-latki żegnały się z przedszkolem, gdyż zakończył się pierwszy etap ich edukacji.

Pięknie przygotowany program artystyczny składał się z dwóch części. Pierwsza poświęcona była Rodzicom. Liczne wiersze i piosenki uświetniły tę ważną uroczystość, a rodzice przeżyli chwile wzruszenia i dumy z występu swoich pociech.

W drugiej części uroczystości 6-latki wystąpiły z programem poświęconym pożegnaniu przedszkola. Nasze najstarsze przedszkolaki pożegnały się ze swoimi paniami, młodszymi kolegami i koleżankami, salami i zabawkami, a swój występ zakończyły wspaniałą wiązanką ludowych tańców i przyśpiewek.

Po części artystycznej p. wicedyrektor podziękowała dzieciom za przedstawienie i życzyła im sukcesów na dalszym szczeblu edukacji. Były podziękowania dla najbardziej aktywnych i zaangażowanych w życie przedszkola rodziców. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Były prezenty dla rodziców od dzieci, były podziękowania i kwiaty od dzieci i rodziców dla wszystkich, którzy pracowali z dziećmi, a przede wszystkim dla ukochanych pań: Bogusi i Natalii. Były też pamiątkowe zdjęcia, które na zawsze zatrzymają ten czas.

A był to czas niezwykły i niezapomniany, zarówno dla dzieci, rodziców, jak i pań nauczycielek. Kończy się bowiem kilkuletni okres przyjaźni, wspólnych zabaw i spotkań, wspólnej pracy. Dzieci, z maluszków, zagubionych i nieśmiałych, stały się samodzielnymi, odważnymi starszakami, pełnymi pomysłów, ciekawymi świata, chętnymi do podejmowania nowych, coraz trudniejszych zadań. Nasze przedszkolaki, pomimo że żegnali się z przedszkolem na zawsze, to obiecali wspominać nas i odwiedzać czasami.

Życzymy wszystkim udanych wakacji, wielu wspaniałych, słonecznych dni, a przyszłym uczniom samych sukcesów w szkole podstawowej:

Żeby nauka szła jak z płatka,
żeby tyle było szóstek, ile pszczół na polnych kwiatkach.
Żeby pochwał było tyle, ile szyszek w gęstym borze,
żeby w szkole było milej, niż nad rzeką lub nad morzem.
Długopisy, wszystkie pióra, niechaj piszą mądrze, ładnie
i niech skrzypią tak jak żuraw, kiedy błąd się gdzieś zakradnie.
Zabaw z kolegami, kolegów do zabawy,
szczęścia, zdrowia, pomyślności
i w klasie pierwszej wiele wytrwałości.

Więcej zdjęć w Galerii…