Wycieczka do Woli Raniżowskiej – gr. I, II, III i V, 21.06.2018 r.

W przeddzień zakończenia roku szkolnego mieliśmy zaplanowaną wycieczkę dla wszystkich naszych przedszkolaków. Jednak złośliwym zrządzeniem losu i nieprzyjemnymi perturbacjami z zamówionymi autokarami, gr. IV pozostała w przedszkolu.

Natomiast reszta ferajny wyruszyła na wycieczkę edukacyjno-rekreacyjną do Zagrody WOLNA SOBOTA w Woli Raniżowskiej. Jest to naprawdę magiczne miejsce w wiejskim klimacie, położone na skraju Puszczy Sandomierskiej.  Na naszych małych odkrywców czekało wiele atrakcji.

Przede wszystkim mini ZOO, którego mieszkańcy zachwycili dzieciaki. Mogliśmy podziwiać koniki polskie, daniele, owce kameruńskie i białe jelenie. W bażanciarni oglądaliśmy bażanty srebrne, złote, bananowe, japońskie i kasztanowe. Były egzotyczne pawie szmaragdowe i przepióry australijskie, a także swojskie kurki, indyki i perliczki. Dzieciom bardzo podobały się króliki i świnki wietnamskie. Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały ciekawostek o życiu i zwyczajach całej tej menażerii. Mogły karmić zwierzaki i poszerzać swoją wiedzę na temat przyrody.

Kolejne atrakcje to jazda na kucykach i duży plac zabaw, gdzie do dyspozycji dzieci były zjeżdżalnie, trampolina, piaskownica, huśtawki, rowerki i gokarty. No i ochładzający prysznic, który zaserwował przedszkolakom nasz gospodarz i przewodnik po zagrodzie.

Oczywiście znalazł się też czas na posiłek i wzmocnienie: były pyszne pierogi, drożdżówki, soczki, no i lody! A bardziej pracowici mogli posilić się malinkami i porzeczkami prosto z krzaczka.

Niestety, wszystko co dobre kiedyś się kończy, tak więc trzeba było jednak wrócić do przedszkola z tej sielskiej i pięknej krainy! Jesteśmy jednak pewni, że jeszcze tu wrócimy, bo naprawdę WARTO!!!

Więcej zdjęć w Galerii…