PASOWANIE NA TANCERZA - 04.04.2014 r.

„Wyginam śmiało ciało – dla mnie to: MAŁO!”

W piątek, 4 kwietnia – w grupie IV i V odbyła się miła uroczystość „pasowania na tancerza”.

Od września zajęcia taneczna w tych grupach prowadzi instruktor, p. Małgosia Obrzut. Dzieci ćwiczą bardzo rzetelnie i z wielkim zaangażowaniem, dzięki czemu opanowały dwa trudne technicznie układy.

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej rozgrzewki i pokazu szybkiego reagowania na polecenia instruktora, a następnie dzieci zaprezentowały swoje układy: gr. V – zgodnie ze swoją nazwą zatańczyła „TANIEC DINOZAURÓW”, natomiast gr. IV„ZWIERZĘTA W DŻUNGLI”. Pokaz wypadł wspaniale – przedszkolaki tańczyły z werwą i wielką radością, a całości dopełniały piękne stroje i stosowne makijaże.

Następnie wszyscy młodzi tancerze złożyli uroczyste przyrzeczenie:

„Przysięgam wytrwale tańczyć - nie chwilę, nawet gdy zmęczenie zgrymasi mi minę.

Tułów trzymać prosto, luźno trzymać barki, rytmicznie, regularnie, równo jak zegarki.

Codziennie sumiennie od świtu do zmroku, pod okiem trenerki, zwinnie krok po kroku

Stosować wszystkie jej zalecenia pomimo zmęczenia, mimo zniechęcenia.

Na zajęciach tańczyć, dobrze się przykładać, rzemiosłem tanecznym coraz lepiej władać!

Stopy skrzyżowane albo równolegle – wszystko pojmę w mig i wykonam biegle!

By się poczuć nowocześnie co dzień wstawać będę wcześnie,

Aby w rytmie hip-hopowym stać tancerzem się wzorowym!!!”

A na zakończenie każdy z młodych tancerzy otrzymał pamiątkowy dyplom „wzorowego tancerza” oraz słodką niespodziankę.

Więcej zdjęć w Galerii...