„STAROMIEJSKA PISANKA” - 9.04.2014 r.

Spotkanie przedświąteczne w Domu Kultury „Staromieście”

W środę, 9 kwietnia – w Rzeszowskim Domu Kultury „Staromieście” odbyło się przedświąteczne spotkanie dla mieszkańców Staromieścia pt.: „STAROMIEJSKA PISANKA”.

Imprezę prowadził p. Sławomir Gołąb, przewodniczący Rady Osiedla Staromieście. Spotkanie rozpoczął występ scholii „Trąby Jerychońskie” działającej przy Duszpasterstwie Akademickim „Wieczernik", pod dyrekcją Karoliny Krużel, który wykonał kilka pieśni pasyjnych, wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój przed zbliżającymi się Świętami Wielkiej Nocy.

Następnie ks. wikary z parafii pod wezwaniem św. Józefa opowiedział zebranym o znaczeniu symboli świątecznych, tj. baranek, pisanki, jajko, chleb, sól, chrzan czy ciasto, które już niedługo będziemy święcić w Wielką Sobotę.

W czasie spotkania wszyscy chętni mieli okazję własnoręcznie wykonać pisankę, wyskrobując wzorki za pomocą nożyka na jajku ugotowanym w łuskach cebuli – niektórym wyszło to bardzo pięknie.

A na zakończenie spotkania odbyło się rozstrzygnięcie Staromiejskiego Konkursu Plastycznego pt.: „NAJPIĘKNIEJSZA PISANKA” zorganizowanego przez Rzeszowski Dom Kultury i Radę Osiedla Staromieście, w którym brały udział placówki oświatowe ze Staromieścia, a więc: Przedszkole Publiczne Nr 6, Szkoła Podstawowa Nr 13 oraz Gimnazjum Nr 10.

Miło nam poinformować, że laureatami z przedszkola zostali:

• I miejsce - ANTONI STOJAK z gr. V,
  • II miejsce - MAGDALENA NAWOJSKA z gr. V,
  • III miejsce - PATRYK PŁODZIEŃ z gr. IV.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

W konkursie tym brali także udział:

• gr. I - Dżesika Dubczyk i Miłosz Żyła,
  • gr. II - Hania Dybaś i Kornelia Szmist,
  • gr. III - Milena Lesińska,
  • gr. IV - Szymek Jaworski, Lena Paszek i Grzegorz Walczak,
  • gr. V - Mateusz Bigdoń, Karolina Grzebyk, Ola Kapuścińska, Igor Kondraciuk, Dawid Kosak, Kinga Lampart, Kinga Studencka i Szymon Żyła.

Wszystkim dzieciom oraz ich rodzicom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wykonanie przepięknych pisanek.