tel. +48 17 748 32 20
tel. +48 17 748 32 19
fax +48 17 748 24 40
35-231 Rzeszów, ul. Skrajna 1

Nasze motto

„Dziecko chce być dobre.
Jeśli nie umie – naucz,
Jeśli nie wie – wytłumacz,
Jeśli nie może – pomóż”

                           Janusz Korczak

Teatrzyk: „O PROSIACZKU BRUDASKU” - 11.04.2014r.

Bajki, bajeczki...

 

W piątek, 11 kwietnia przyjechali do naszego przedszkola aktorzy krakowskiego Studia Teatralnego „SKRZAT”, którzy przedstawili dzieciom pouczającą bajkę pt.: „O Prosiaczku Brudasku”.

Głównym bohaterem był oczywiście Prosiaczek zwany Brudaskiem, który bardzo lubił chipsy, colę i cukierki, uwielbiał taplać się w błocie, natomiast nie lubił robić nic pożytecznego. Troszeczkę narozrabiał na wiejskim podwórku… Królikowi wrzucił marchewkę do błota, Trzmielowi umazał skrzydełka błotem… Spotkał także Krówkę i Szopa Pracza. Wreszcie, bardzo znudzony wybrał się do lasu. Tam Świnka spotkała Lisa Chytruska i oraz Złego Wilka, którzy oczywiście chcieli ją zjeść, ale z opresji wybawił ją Piesek Burek.

Dzieci poznały konsekwencje niezdrowego i niehigienicznego trybu życia oraz oceniały zachowania służące i zagrażające zdrowiu, utrwalały wiedzę o właściwym sposobie odżywiania.

Dwójka aktorów z wielką werwą zagrała przedstawienie, któremu towarzyszyły nieustanne brawa i śmiechy. Przesłanie o tym, że warto się myć na pewno trafiło do małej widowni i  oprócz dobrej zabawy przedstawienie wypełniło także przesłanie edukacyjne – dzieci zrozumiały jak ważne jest jedzenie warzyw i owoców zamiast chipsów, picie mleka zamiast coli oraz częstsze przebywanie na świeżym powietrzu zamiast granie w gry komputerowe.

A na koniec przedstawienia przedszkolaki nagrodziły aktorów gromkimi brawami...

Więcej zdjęć w Galerii...