Spotkanie z Zespołem „POŁONINY” (choreograf, tancerz, muzyk) - 14.04.2014 r.

Spotkanie w ramach realizowanego w gr. IV i V oraz w świetlicy szkolnej programu pt.: „POZNAJEMY ZAWODY, CZYLI ZAWODOWY ZAWRÓT GŁOWY"

W dniu 14 kwietnia w gościliśmy w naszych murach reprezentację Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Rzeszowskiej „POŁONINY”, którym kieruje p. Marcin Zych. Tancerzom towarzyszyła p. Alina Kościółek-Rusin, która jest zarówno kierownikiem artystycznym zespołu, jak i jego choreografem.  Obecny był również p. Jacek Lasek, odpowiadający za stronę wokalną zespołu, a na dzisiejszym spotkaniu przewodniczył on kapeli.

Dzieci miały okazję zapoznać się z rzeszowskimi strojami ludowymi, które tradycyjnie nosili młodzi – panny i kawalerowie oraz starsi – mężatki i gospodarze. Pani choreograf opowiedziała dzieciom o swojej pracy, od której zależy cały wizerunek zespołu, natomiast muzykanci zaznajomili nas ze swoimi instrumentami, tzn. z akordeonem, basem i klarnetem.

Jednak najciekawszym punktem programu był występ gości. Tancerze przedstawili nam wiązankę tańców rzeszowskich, przyśpiewki wywodzące się ze Staromieścia oraz pokazali dzieciom, jak dawniej wyglądała tradycyjna zabawa ludowa. Natomiast chętne dzieci miały okazję wziąć udział w nauce „Lasowiaka”.

Oczywiście na zakończenie były głośne brawa i owacje, pamiątkowe zdjęcia i drobne upominki dla zaproszonych gości.

Więcej zdjęć w Galerii...