Turniej REKSIA - 30.04.2014 r.

„Sport to samo zdrowie - każdy nam to powie. Ćwiczyć, biegać, pływać, skakać - jest to frajda dla dzieciaka!”

W środę, 30 kwietnia - nasi sportowcy z gr. V wzięli udział w pierwszych w Rzeszowie zawodach sportowych dla dzieci pn.: „TURNIEJ Z REKSIEM", zorganizowanych przez Muzeum Dobranocek we współpracy z Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportowym w Rzeszowie. Impreza odbyła się w Hali ROSiR.

W sportowej rywalizacji wzięły udział 7-osobowe drużyny z 21 przedszkoli oraz z 6 szkół podstawowych, w sumie 189 zawodników. Zawody miały formę toru przeszkód, a ich głównym celem było usprawnianie kondycji fizycznej oraz sportowa rywalizacja w duchu fair play.

Gośćmi honorowymi turnieju były: p. Halina Filek-Marszałek, reżyser ze studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, która jest także autorką oprawy graficznej zawodów, a prywatnie jest żoną nieżyjącego już twórcy Reksia, p. Lechosława Marszałka oraz p. Barbara Ilewicz, organizatorka Pucharu Reksia w Bielsku-Białej, a prywatnie mama mistrza Polski w slalomie gigancie, Jakuba Ilewicza.

Wszyscy nasi sportowcy walczyli bardzo dzielnie, z wielkim zaangażowaniem i ogromną pasją wykonywali poszczególne zadania sportowe: bieg, skoki na jednej nodze, rzut do celu, przekładanie szarf, przenoszenie piłek oraz bieg „gąsienic”. Dzieci dobrze się bawiły, zarówno sportowcy, jak i kibice.

Niestety, nie udało nam się zdobyć złotego pucharu, ale za to nasza drużyna w składzie: MADZIA NAWOJSKA, LENKA DZIEDZIC, ASIA FLORCZAK, BŁAŻEJ KRUCZEK, MATEUSZ BIGDOŃ, HUBERT DZWONKOWICZ i MICHAŁ MISZEWSKI – zdobyła piękne, pamiątkowe medale. Mamy nadzieję, że to dopiero początek ich sportowej kariery!

Więcej zdjęć w Galerii...