tel. +48 17 748 32 20
tel. +48 17 748 32 19
fax +48 17 748 24 40
35-231 Rzeszów, ul. Skrajna 1

Nasze motto

„Dziecko chce być dobre.
Jeśli nie umie – naucz,
Jeśli nie wie – wytłumacz,
Jeśli nie może – pomóż”

                           Janusz Korczak

Spotkanie z zespołami „SKRZATY” i „TEMPO TWIST” (tancerz, choreograf) - 15.05.2014 r.

Spotkanie w ramach realizowanego w gr. IV i V oraz w świetlicy szkolnej programu pt.: „POZNAJEMY ZAWODY, CZYLI ZAWODOWY ZAWRÓT GŁOWY"

 

W ramach programu „Poznajemy zawody, czyli zawodowy zawrót głowy" odbyło się kolejne już spotkanie. Goście zawitali do nas w czwartek, 15 maja. Były to kolejne grupy taneczne. Ich opiekunem i choreografem jest p. Marek Strzemecki. Na co dzień młodzi tancerze ćwiczą w Domu Kultury „GWAREK” na osiedlu Kmity.

Na początku zaprezentowała się grupa „SKRZATY”, która przybliżyła nam tańce nowoczesne z elementami akrobatycznymi. Tancerki, to uczennice młodszych klas szkoły podstawowej, które swój wolny czas poświęcają na realizowanie swoich tanecznych pasji.

Następnie wystąpił Zespół Taneczny „TEMPO TWIST”, który skupia młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną. Ich specjalnością są tańce latynoamerykańskie. W ich wykonaniu zobaczyliśmy m.in. salsę, sambę, cza-czę, rumbę, pasodoble i jiva, a także ognistego rock and rolla.

Podczas pokazów, opiekun zespołów opowiadał nam o każdym z tańców – skąd pochodzi, czym się charakteryzuje, a także, co tancerze mogą wyrazić poprzez taniec.

Przedszkolaki bardzo żywiołowo reagowały w czasie pokazu, a po jego zakończeniu nagrodziły tancerzy gromkimi brawami.