tel. +48 17 748 32 20
tel. +48 17 748 32 19
fax +48 17 748 24 40
35-231 Rzeszów, ul. Skrajna 1

Nasze motto

„Dziecko chce być dobre.
Jeśli nie umie – naucz,
Jeśli nie wie – wytłumacz,
Jeśli nie może – pomóż”

                           Janusz Korczak

ŚWIĘTO RODZINY w gr. V - 16.05.2014 r.

„Dziś w przedszkolu wielkie święto - Mama z buzią uśmiechniętą, Tata też zadowolony, śle uśmiechy w różne strony. Hej, hej, hej rodzina, dziś w przedszkolu zabawę zaczyna!”

 

W piątek, 16 majadzieci z gr. V zaprosiły swoich rodziców do przedszkola, aby wspólnie świętować Dzień Rodziny. Tym razem uroczystość miała charakter imprezy integracyjnej, której główną atrakcją były konkurencje sportowo-sprawnościowe, ale na wesoło i z lekkim przymrużeniem oka. Miała to być impreza plenerowa, ale niestety aura zatrzymała nas w sali.

Jednak na początek dzieci przywitały gości pięknym „Tańcem dinozaurów”, a następnie przedstawiły króciutki program artystyczny dla Mam i Tatusiów.

No a potem się zaczęło...  Najpierw dzieciaki „ogoliły” swoich Tatusiów – żadne nie żałowało pianki. Na szczęście obeszło się bez zacięć! Potem odbyły się wyścigi Mam z dziećmi, gdzie każda para miała związane szarfami nogi. Następnie Tatusiowie mieli za zadanie zamienić swoje żony w mumie, oczywiście za pomocą papieru toaletowego – śmiechu było przy tym, co niemiara. Później można było sprawdzić swoją celność przy rzucaniu woreczkiem do obręczy oraz swoją siłę przy przeciąganiu liny – wygrały dzieciaki! A na koniec rodzice zabawili się w kelnerów, którzy mieli za zadanie przenieść kubek z wodą na tacy, oczywiście na wyścigi! No i udało się!

Za wszystkie konkurencje dzieci zdobywały punkty-lizaki, które na koniec można było wymienić na nagrody. I w ten sposób nikt nie odszedł z pustymi rękami, bo Rodzice także dostali prezenty – swoje portrety, laurki i przepiękne haftowane obrazeczki.

A przez cały czas trwania imprezy można było skorzystać z bufeciku, gdzie na gości czekała kawa i herbata, woda i soki oraz przepyszne słodkości.

Wszystko udało się wspaniale i przy pożegnaniu rodzice pytali, kiedy będzie następna taka impreza!!! A organizatorki, czyli panie – Bogusia Florczak i Ala Sobala, przy dużej pomocy p. Marty Szmist - zebrały zasłużone podziękowania!

 A tak to wyglądało...

 Więcej zdjęć w Galerii...