PASOWANIE NA CZYTELNIKA, gr. V - 20.05.2014 r.

Zajęcia biblioteczne (biblioteka – filia nr 10), spotkanie VII – podsumowanie cyklu zajęć

W dniu 20 maja dzieci z grupy V po raz ostatni już w tym roku szkolnym wyruszyły do biblioteki przy ul. Podchorążych. Spotkanie miało charakter podsumowania całorocznego cyklu zajęć. Dzieci przypomniały sobie wszystkie zasady obowiązujące w bibliotece oraz zwycięsko przeszły przez quiz na temat zasad obchodzenia się z wypożyczonymi książkami.

Ukoronowaniem spotkania było złożenie przez wszystkie dzieci uroczystego przyrzeczenia:

„Tobie Książko przyrzekamy,

że szanować Cię będziemy,

krzywdy zrobić Ci nie damy!

Obowiązków czytelnika

przestrzegać będziemy pilnie.

A z Twych rad i z Twych mądrości

korzystać będziemy usilnie!”

Następnie p. bibliotekarka pasowała dzieci na pełnoprawnych czytelników. Każde dziecko otrzymało w prezencie własną kartę biblioteczną, pamiątkowy dyplom, książeczki i zakładki.

W podziękowaniu za cały rok pracy dzieci podziękowały paniom z biblioteki i wręczyły im kwiaty i słodycze.

Przez całe spotkanie dzieci mogły oglądać eksponaty z Muzeum Dobranocek ze Zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie – były to plansze przedstawiające podróże Koziołka Matołka oraz fragmenty książki Kornela Makuszyńskiego. A na zakończenie dzieci obejrzały projekcję bajki, dzięki której zwiedziły z Koziołkiem Matołkiem wiele niezwykłych miejsc oraz wzmocniły się przed powrotem do przedszkola słodkim poczęstunkiem i soczkami.

Więcej zdjęć w Galerii...