tel. +48 17 748 32 20
tel. +48 17 748 32 19
fax +48 17 748 24 40
35-231 Rzeszów, ul. Skrajna 1

Nasze motto

„Dziecko chce być dobre.
Jeśli nie umie – naucz,
Jeśli nie wie – wytłumacz,
Jeśli nie może – pomóż”

                           Janusz Korczak

WYCIECZKA DO BORU - gr. I, II i III, 5.06.2014r.

 

W czwartek, 5 czerwca – korzystając z przepięknej pogody wyruszyliśmy na wycieczkę edukacyjno-rekreacyjną do Ośrodka Polskiego Związku Łowieckiego w Borze k. Rzeszowa. Tym razem miejsce to odwiedziły dzieci z gr. I, II i III. Oczywiście najbardziej przejęte były nasze maluszki, dla których był to pierwszy taki wyjazd. Większość z nich już od kilku dni nie mówiła o niczym innym, a kilkoro – jak powiedzieli nam rodzice – spało w nocy ze spakowanym plecaczkiem w objęciach!

Tak jak poprzednim razem, naszym gospodarzem był p. Krzysztof Kawalec. Ponieważ pogoda była wprost wymarzona, rozbiliśmy biwak na świeżym powietrzu, a następnie wyruszyliśmy na wędrówkę po lesie. Mogliśmy podziwiać różne rośliny, słuchać śpiewu ptaków, a dzieci najbardziej zainteresowane były owadami: żukami leśnymi, mrówkami, pająkami i gąsienicami – przedszkolaki teraz już wiedzą, że las to ich dom, dlatego trzeba je zostawić w spokoju.

Po powrocie na teren strzelnicy, mogliśmy trochę odpocząć, a także zjeść posiłek – kiełbaska z grilla była już gotowa, nie zabrakło także picia i innych przysmaków. No a potem przyszedł czas na zabawę. Można było biegać po polanie, bawić się w piasku, zwiedzać ośrodek lub leżeć na kocyku – dla każdego coś miłego. Nie zabrakło też zabaw matematycznych, w których liczmanami były łuski po nabojach w różnych kolorach – dzieci bardzo chętnie je przeliczały, segregowały oraz układały z nich wzory, a potem oczywiście zabrały na pamiątkę.

No i tak nadszedł czas powrotu do przedszkola. Szkoda, że tak szybko...

 Więcej zdjęć w Galerii...