TURNIEJ PIŁKARSKI - 11-13.06.2014 r.

„Hej, hej, hej – nasi chłopcy są okej!...”

W dniach 11-13 czerwca odbyły się II Mistrzostwa Rzeszowa w Piłce Nożnej dla Przedszkolaków, zorganizowane przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Rzeszowie. Na turniej zgłosiło się 18 rzeszowskich przedszkoli, a mecze odbywały się na kompleksach sportowych typu Orlik jednocześnie na trzech stadionach: przy ulicach Skrajnej, Słocińskiej oraz Batalionów Chłopskich.

Nasze przedszkole na turnieju reprezentowali chłopcy z grupy IV i V w składzie:

• bramkarz: KUBA SKOCZÓŁEK;
  • obrońcy: PAWEŁ GUZIK i ALAN PASTUŁA;
  • napastnicy: BŁAŻEJ KRUCZEK - kapitan drużyny, HUBERT DZWONKOWICZ i JAKUB PAPIERNIK;
  • rezerwowi: MAKSYMILIAN PELC, MICHAŁ MISZEWSKI, MIKOŁAJ LENART i MIKOŁAJ WOLSKI.

W wyniku losowania nasza drużyna znalazła się w Grupie C, wraz z pięcioma innymi przedszkolami – PP-12, PP-15, PP-22, PP-28 i PP-37 – i rozgrywała swoje mecze eliminacyjne na Orliku przy ul. Skrajnej. Efekt tych meczy to jedna wygrana (5:1), dwa remisy (1:1) oraz dwie przegrane (0:1) i (1:2).

W dniu 13 czerwca na Orliku przy ul. Batalionów Chłopskich odbyły się mecze finałowe. O miejsca w końcowej klasyfikacji wałczyły wszystkie drużyny turnieju. W meczu finałowym nasza drużyna pokonała zespół z Przedszkola Nr 2 wynikiem 3:1 i ostatecznie w klasyfikacji ogólnej zajęliśmy 15-te miejsce.

To była dobra zabawa oraz świetny sposób na spędzenie czasu. Gdy chłopcy zaczęli trenować, to po prostu... kopali piłkę (i siebie też!), a pod koniec tworzyli już w miarę zgrany zespół i... grali w piłkę nożną! Przez cały czas wspierały ich wychowawczynie – p. Ala i p. Bogusia, a także p. Marta Szmist, która okazała się świetną trenerką. Nie zawiodły również koleżanki z grupy, które stworzyły całkiem zgrany team cheerleaderek i w czasie meczy zagrzewały chłopców do gry.

Nasi piłkarze otrzymali z rąk p. Henryka Wolickiego, pełnomocnika Prezydenta Miasta Rzeszowa ds. oświaty oraz p. Grzegorza Grossa, dyrektora MOS w Rzeszowie puchar oraz pamiątkowe medale, a nagrodę indywidualną dla najlepszego zawodnika drużyny otrzymał kapitan, BŁAŻEJ KRUCZEK, który został także przedszkolnym „królem strzelców”, zdobywając aż 7 goli!

Całej drużynie gratulujemy i dziękujemy za dostarczenie nam tylu pozytywnych emocji i mamy nadzieję, że to dopiero początek ich sportowej kariery.

Więcej zdjęć w Galerii...