DNI OSIEDLA STAROMIEŚCIE - 14.06.2014 r.

14 czerwca o godz. 15.00 na placu przy ul. Skrajnej rozpoczęła się dwudniowa impreza integracyjna pt.: „DNI OSIEDLA STAROMIEŚCIE”, organizowana przez Radę Osiedla oraz Rzeszowski Dom Kultury.

W programie przewidziane były liczne występy artystyczne, konkursy rodzinne, blok zabaw dla dzieci, rozgrywki sportowe, zabawa taneczna i wiele innych.

Imprezę rozpoczęły prezentacje artystyczne zespołów działających w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 3, Gimnazjum Nr 10 oraz program artystyczny przygotowany przez Rzeszowski Dom Kultury – Filia Staromieście.

Miały więc w tym swój udział także nasze przedszkolaki. Reprezentacja gr. V wystąpiła ze swoim popisowym układem tanecznym pt.: „Taniec dinozaurów”. Pomimo, że było ich tylko kilkoro – Asia Florczak, Kinga Lampart, Karolina Grzebyk, Angela i Hubert Dzwonkowicz, Antoś Bąk, Kinga Studencka i Kuba Skoczółek – taniec wyszedł im bardzo dobrze i spodobał się zgromadzonej publiczności.

Nasze przedszkolaki udzielają się także poza placówką i bardzo pilnie uczęszczają m.in. do Osiedlowego Domu Kultury na zajęcia taneczne, plastyczne i wokalne. Kilkoro z nich mogliśmy podziwiać w zabawnym układzie tanecznym uroczych „kurczaczków”, który przedstawiła Scena Tańca MINI. Byli to mianowicie: Zuzia Pałka, Wiktoria Szalacha, Amelka Małachowska, Jagoda Rejment, Kinga Paszek oraz najmłodszy rodzynek – Mikołaj Malec.

Kingę Paszek z gr. IV można było także podziwiać jako utalentowaną wokalistkę. Zaprezentowała ona m.in. piosenkę pt.: „Motylem byłam”, którą już wcześniej zachwyciła publiczność na Przeglądzie Piosenki w Mielcu.

Wszystkim dzieciom gratulujemy udanych występów, a ich rodzicom dziękujemy za zaangażowanie, pomoc i wsparcie!